O nama

Mačevalački klub Železničar je jedan od najstarijih i najtrofejnijih klubova u istoriji mačevanja u Beogradu i Srbiji.
Bavimo se obukom i davanjem škole mačevanja svim uzrastima.

Kroz obuku i školu naši polaznici, sa fizičke strane, dobijaju brzinu i izdržljivost. Druge sposobnosti su snaga ( eksplozivnost ), preciznost, pokretljivost i velika vrzina reagovanja, tj.  refleksi.

Podstiće se intelektualna strana radi održavanje koncentracije, usresređenosti i hladnokrvnosti, zbog samih uslova tokom borbi na takmičenjima. Savladavanje stresa, vizuelizacija i tehnika opuštanja su veoma korisni pri sticanju pobedonosnih osobina takmičara.

Ove sve osobine se postižu kvalitetnim treninzima i strpljenjem sa svakim učenikom. Za kratko vreme može se postići poboljšanje kako fizičke tako i mentalne snage koja je potrebna svakom detetu i omladincu za zdrav razvoj tela i duha.
Naši treneri su prošli legendarnu školu mačevanja kod LJUBOMIRA SAVIĆA, legendu mačevanja na ovim našim prostorima.

U takmičarskoj sezoni 2011 / 12, naši članovi su osvojili 2 bronzane medalje u maču – pojedinačno, kao i bronzanu u ekipnoj konkurenciji na Državnom Prvenstvu Srbije.